WeCreativez WhatsApp Support
سوالی داری؟حتما بپرس
سلام کاظمی هستم مشاور آموزشگاه،چطور میتونم کمکتون کنم

مدارات موبایل

CPU از مهمترین مدارات موبایل

یکی از اصلی ترین مدارات موبایل، مدارCPU می باشد. این مدار وظیفه کنترل سایر مدارهای گوشی را داشته، از طریق مدارات دستورهای مختلف به CPU منتقل شده و دستور پردازش شده توسط CPU نیز از طریق مدارات موبایل به سایر قسمت های گوشی ارسال می شود. مدار CPU را معمولا به نام مدار کنترل نیز می شناسند.

اهمیت RAM در بین مدارات موبایل

RAM حافظه کوتاه مدت گوشی بوده و اطلاعات مختلف برای کوتاه مدت در RAM باقی مانده، با خاموش شدن گوشی RAM خالی می شود. بدین ترتیب معمولا اطلاعاتی که برای طولانی مدت باید نگهداری شوند در مکان RAM ذخیره نمی شوند. RAM از جمله مدارات موبایل بوده که می تواند عملکرد و سرعت گوشی را تا حد زیادی بهبود ببخشد. بدین ترتیب هر چه بتوان از گوشی های با RAM قدرتمند تر و پیشرفته تر استفاده نموده، شاهد افزایش سرعت گوشی نیز خواهید بود. این موضوع باعث می شود که کار کردن با موبایل لذت بخش بوده و همچنین برنامه های مختلف را نیز راحت تر می توان توسط گوشی موبایل اجرا نمود.

نقش E2PROM و FLASH در بین مدارات موبایل

معمولا علاوه بر حافظه کوتاه مدت هر موبایل نیاز به حافظه بلند مدت نیز داشته، E2PROM و FLASH را می توان حافظه های بلند مدت نامید. از این مدارات موبایل برای نگهداری اطلاعات مختلف تا زمان دلخواه می باشد. معمولا مدارات موبایل هر کدام کاربرد مفیدی داشته، این موضوع باعث شده که دارای اهمیت بسیار زیادی باشند. هر گونه مشکل در E2PROM و FLASH باعث می شود که نتوان هیچ گونه اطلاعاتی را بر روی گوشی ذخیره نمود ویا گوشی دچار پرش آنتن میشود. بدین ترتیب عملا کار با موبایل غیر ممکن بوده، زیرا هر برنامه ای که بر روی موبایل نصب می شود، حاوی اطلاعاتی بوده که در حافظه های طولانی مدت ذخیره می شوند.

حتما بخوانید :  تفاوت بین Samsung account و Google account چیست؟

کاربرد RF در بین مدارات موبایل

به مدارات مدیریت رادیویی موبایل RF می گویند. وظیفه RF مدولاسیون و دمدولاسیون بوده که برای امواج ورودی و خروجی کاربرد دارد. سوار کردن سیگنال بر روی امواج با فرکانس بالا را مدولاسیون و پیاده کردن آن را دمدولاسیون می گویند. علت سوار کردن سیگنال ها بر روی موج فرکانس بالا، پایین بودن سیگنال و عدم امکان ارسال آنها می باشد.

وظیفه AF در بین مدارات موبایل

AF این توانایی را دارد که هر اطلاعاتی را که از RF دریافت می کند را به صدا تبدیل نماید. در حقیقت می توان گفت که AF به عنوان رابطی بین کاربر موبایل و RF می باشد. AF از طرفی به بلندگو و از سمت دیگر به RF موبایل متصل می باشد. می توان نتیجه گرفت که شنیدن صدا از بلندگوی موبایل بدون وجود AF امکان پذیر نمی باشد. این موضوع اهمیت AF را بهتر بیان می نماید

اهمیت PF در بین مدارات موبایل

امواجی که توسط RF تولید می شوند، معمولا قبل از ارسال نیاز به تقویت دارند، PF به راحتی می تواند این کار را انجام داده و کمک نماید تا راحت تر بتوان امواج را ارسال نمود. در صورتی که این قسمت از موبایل کار خود را به خوبی انجام نداده، امان ارسال امواج از طریق گوشی موبایل میسر نمی باشد.

نقش VCO در بین مدارات موبایل

با توجه به این که باندهای فرکانسی که در شبکه موبایل وجود داشته، بسیار متنوع بوده، نیاز است تا برای هر شبکه فرکانس مورد نیاز آن را تامین نمود. تبدیلات فرکانسی موجود در موبایل را VCO به راحتی انجام می دهد، بدین ترتیب هیچ گونه مشکلی برای تهیه فرکانس های مختلف در گوشی موبایل وجود ندارد.

حتما بخوانید :  آشنایی با سلف در تعمیرات موبایل

نقش VCO در بین مدارات موبایل

با توجه به این که باندهای فرکانسی که در شبکه موبایل وجود داشته، بسیار متنوع بوده، نیاز است تا برای هر شبکه فرکانس مورد نیاز آن را تامین نمود. تبدیلات فرکانسی موجود در موبایل را VCO به راحتی انجام می دهد، بدین ترتیب هیچ گونه مشکلی برای تهیه فرکانس های مختلف در گوشی موبایل وجود ندارد.

کاربرد LNA در مدارات موبایل

LNA را معمولا به عنوان تقویت کننده مورد استفاده قرار می دهند، زیرا LNA می تواند سیگنال هایی که بسیار ضعیف بوده را بدون افت سیگنال نسبت به نویز تقویت نماید. LNA معمولا نزدیک به آنتن موبایل قرار داشته، این موضوع باعث می شود که سیگنال دچار افت شدید نشود.

اهمیت بخش تغذیه (PSU) در مدارات موبایل

بخش تغذیه (PSU) از مهمترین بخش های موجود در داخل یک موبایل بوده، این بخش می تواند انرژی مورد نیاز برای واحد های مختلف گوشی را تامین نماید. با توجه به نیاز هر کدام از قطعات موجود در موبایل به انرژی، قسمت های مختلف موبایل باید به طریقی با مدارات بخش تغذیه در ارتباط باشند. در غیر اینصورت نمی توانند وظیفه خود را انجام بدهند.

نقش فیلتر(SAW) در مدارات موبایل

فیلتر(SAW) می تواند با تولید فرکانس فیلتر باعث شود تا گوشی موبایل فرکانسی به غیر از GSM را دریافت نکند. با توجه به وجود فرکانس های بسیار زیاد، فیلتر(SAW) در هر موبایل بسیار ضروری و حائز اهمیت می باشد. فیلتر(SAW) علاوه بر موبایل در ریموت کنترل های وایرلس، سیستم های آلارم، مودم و گیرنده ماهواره استفاده می کنند.

حتما بخوانید :  مجموعه سولوشن های تعمیراتی سامسونگ(سری دوم)نویسنده مطلب MahyaSaneatمطمئن خرید کنید
logo-samandehi